На звертати увагу при виборі вищого навчального закладу?

           Щороку в травні чергові випускники шкіл здають екзамен на атестат зрілості, а потім стикаються з важливим рішення щодо вибору напрямку навчання та університету, у якому вони будуть його реалізувати. Це, безсумнівно, не просте завдання: адже на кону майбутнє молодих людей. Для того, щоб зробити мудрий і вдалий вибір, слід керуватися певними передумовами. Вони допоможуть нам оцінити, чи насправді обраний нами університет пропонує найкращий рівень освіти. Багато людей трактує навчання як продовження дитинства і природний, наступний етап. Це не правильний підхід: на відміну від попередніх рівнів освіти, завданням вищого навчального закладу є підготовка нас до трудової діяльності та дорослого життя. 

      Це означає, що він повинен відповідати дуже суворим критеріям. Вибір напрямку навчання не повинен бути випадковим - найкраще, щоб він відповідав нашим інтересам та індивідуальним рисам особистості. Це питання, про яке багато хто забуває. Щоб вибрати роботу, яка буде давати нам задоволення, не достатньо покладатися на теоретичну привабливість даної професії. Також важливі наші навички і таланти, характер і темперамент. Сором'язливий і асоціальна людина не буде задоволена роботою, яка полягає в щоденному контакті з іншими людьми. З іншого боку, хтось, хто є творчим і має низьку терпимість до нудьги, не повинен обирати професію, пов'язану з повторюваністю і рутиною. Слід також звернути увагу на потребу ринку для даної професії - навіть найкраще підібрана професія нічого нам не принесе, якщо ми не зможемо ї виконувати.

    Однак вибір правильного напрямку навчання це ще не все. Серед людей, які можуть похвалитися освітою того ж профілю, є багато людей, краще або гірше підготованих до виконання даної професії. Адже серед польських університетів можна знайти такі, що можуть похвалитися відмінним рівнем освіти, а також такі, які залишають бажати кращого в цьому відношенні. На що варто звернути особливу увагу?


Персонал 

         Одним з найбільш важливих факторів, що впливають на навчальний рівень даного закладу, є викладачі, які працюють в ньому. Звичайно, професори і доктори наук можуть чудово передати знання, якими володіють самі, але значний акцент на теорії починає поступово відходити у минуле. Набагато важливішою є передача практичних навичок, так що варто, щоб серед викладачів обраного нами університету були також люди, які мають досвід роботи в цій професії. 

 Оснащення будівлі 

        Іншим питанням, яке впливає на рівень професійної підготовки, пропонованої даним закладом, є його інфраструктура. Перед тим, як прийняти рішення про подачу заявки на вступ до конкретного закладу, найкраще організувати собі невелику екскурсію і на власні очі побачити, як обладнані аудиторії, наскільки велике зібрання книг, пропонованих в університетській бібліотеці і чи читальний зал закладу забезпечує оптимальні умови для навчання. Якщо Ви вибрали один з нових напрямків (наприклад, візаж або перукарство), зверніть увагу, чи окрім приміщень, адаптованих для вивчення «класичних» предметів школа також має спеціалізовані професійні майстерні, відповідні до нашої майбутньої професії.. Якщо Ви маєте намір жити в гуртожитку, Ви повинні також оглянути кімнати, де будете спати, проводити свій вільний час і виконувати домашні завдання 

 Програма навчання, яке нас цікавить 

        Оскільки багато навчальних закладів пропонує один і той же напрямок навчання, Ви повинні з'ясувати, чим відрізняються пропоновані програми навчання. Ознайомтеся зі списком предметів, які будуть викладатися, і також з'ясуйте, чи можна розраховувати на велику кількість практичних занять, додаткове навчання, семінари або спеціалізовані наукові конференції. Суттєва також можливість подальшого навчання за обраною спеціальністю: магістратура, аспірантура, післядипломне навчання і т.д.

Співпраця з професіоналами 

       Як уже згадувалося вище, метою вищої освіти є не продовження етапу життя, сконцентрованого на освіті, а й підготовка нас до роботи за обраною нами професією. На жаль, згадувані багатьма з великою тугою студентські роки не тривають вічно, а після них настає часто важкий пошук роботи. Співпраця з представниками конкретних галузей може сприяти цьому. Якщо навчальний заклад консультує з ними пропоновану собою програму, можна бути впевненими, що ми отримаємо навички, цінні на ринку праці, які допомагатимуть нам у роботі за даною професією.

 Відгуки та рейтинги 

Тут не йдеться про окрему думку знайомого, який відвідував даний університет кілька років тому. Під час збору інформації про обраний собою заклад слід перш за все враховувати рейтинги (в тому числі іноземні), які розкажуть нам багато про рівень освіти і подальші долі випускників обраного напрямку. Слід також звернути увагу на можливу акредитацію, тобто думки незалежних комісій, призначених для оцінювання, чи даний заклад добре виконує свої завдання.
Copyright Akademia Polonijna  (c)2017, All Rights Reserved.