Чому варто навчатися на післядипломних студіях?


     Багато людей чекає того моменту, коли вони врешті отримають бажаний диплом і зможуть раз і назавжди попрощатися з шкільною лавою. Інші ж навпаки: вони проводять подаються знову на навчання, зосереджуючи увагу на постійному розширенні їхньої кваліфікації. Який з цих варіантів є більш відповідним? Чи варто подаватися на післядипломні студії?

     Тенденції щодо навчання та його тривалості постійно змінюються. Раніше мало осіб подавалися на навчання – освітній процес, як правило, завершувався середньою школою. З часом все більше людей почали обирати вищу освіту, і в якийсь момент рішення про продовження навчання після середньої школи стало цілком очевидним. Сьогодні ми просунулись ще далі: все більше людей приходить до висновку, що завершення університету не дає достатніх кваліфікацій, і тому вирішують продовжити здобуття освіти на післядипломних студіях.

     Звісно ж, мода чи популярність не повинні бути причиною такого серйозного вибору у житті. Перед тим як розпочати післядипломні студії слід добре зважити: чи справді вони нам потрібні? Що ми хочемо досягти, роблячи цей крок? Чи дозволяють нам на це фінанси і чи маємо ми достатньо часу для того, щоб продовжувати навчання?

     До недавнього часу, післядипломні студії були прерогативою осіб старше 30-ти і 40-ка років, тобто працівників, що мають принаймні кілька років стажу, які вирішили змінити професію, захотіли прориву або ж вдосконалення своїх кваліфікацій та вмінь, які в даний час цінуються на ринку праці. Сьогодні все інакше – на післядипломних студіях навчаються люди будь-якого віку. Все частіше обирають їх недавні випускники, які вважають, що знання, які вони отримали у період навчання, є недостатніми або прагнуть розвивати власну кар'єру швидшим темпом. Не секрет, що сьогодні ринок праці не дуже сприятливий. Роботодавці мають величезні вимоги, а конкуренція є високою. Якщо хтось хоче виділитися з-поміж своїх ровесників, які закінчили те саме навчання, повинен бути дуже креативним та самопосвятним.     Один із способів набування додаткових і потрібних навичок – участь у післядипломних студіях. Деякі зосереджуються на досить загальних компетенціях, які з високою ймовірністю можуть стати у пригоді на будь-якій роботі. Тому вони поглиблюють освіту в галузі психології, в бізнесі або менеджменті. Викладачі, які працюють у закладах вищої освіти часто сконцентровані на передачі «сухих» фактів і передачі якнайбільшої кількості знань, замість того, щоб робити акцент на практичні навички та обізнаність з ринком праці. Тому чимало випускників покидають навчальний заклад без жодного ідеї щодо власної кар'єри. У них відсутні навички, без яких вони не зможуть виконувати свої професійні обов'язки.

     Крім цього, існують такі напрямки післядипломних студій, на яких вимагається певного професійного досвіду. Вони створені для тих, хто потребує розширити свої компетенції на базі їхньої професії. Після багатьох років праці нерідко з'являються нові потреби: зміни на ринку праці, нові зацікавлення та галузеві тенденції. Такі напрямки не стануть у пригоді недавнім випускникам, які з особливостями своєї професії знайомі переважно з книг та лекцій.

     Варто також зазначити, що післядипломна освіта є відмінним рішенням для тих випускників, які хочуть за короткий час вийти на ринок. Найчастіше це заочні студенти, які починають працювати ще під час навчання, не трактуючи здобування освіти як повну зайнятість. Такі особи прагнуть поєднувати студії з іншими обов'язками, а також набувати чимало корисних та практичних вмінь, і саме це пов'язано з навчанням на післядипломних студіях.

     Звісно, післядипломна освіта не буде відповідною для тих, хто хоче «вчитися заради науки», ведучи безтурботне і галасливе життя. Цей вид навчання слід розглядати як інвестицію. Загалом, це дуже раціональне рішення, зумовлене вимогами роботодавця або прогалинами нашого навчання у минулому. Вибираючи післядипломні студії, хочеться досягти певної мети: змінити професію, просунутись у кар'єрі, отримати більше шансів на пошук нової роботи, або ж краще виконувати свої професійні обов'язки. Цікаво, що такі студії можуть також розширити нашу мережу професійних контактів – як викладачі, так і студенти, як правило, це особи, що активно працюють в своїй галузі, а тому й можуть допомогти нам в подальшій кар'єрі.

     Те, чи варто подаватися на післядипломне навчання, залежить від того, який навчальний заклад і напрямок ми вирішили вибрати. Варто звернути увагу на кадровий склад, обладнання всередині будинку та доступність онлайн навчання (що є дуже зручним для зайнятих і працюючих людей). Потрібно добре обдумати вибір напрямку і те, наскільки він буде корисним для нас у майбутньому. Варто також дізнатись, чи наш роботодавець готовий фінансово підтримати це навчання – деякі керівники охоче інвестують у підвищення компетенцій своїх працівників.
Copyright Akademia Polonijna  (c)2017, All Rights Reserved.