Один із способів набування додаткових і потрібних навичок – участь у післядипломних студіях. Деякі зосереджуються на досить загальних компетенціях, які з високою ймовірністю можуть стати у пригоді на будь-якій роботі. Тому вони поглиблюють освіту в галузі психології, в бізнесі або менеджменті. Викладачі, які працюють у закладах вищої освіти часто сконцентровані на передачі «сухих» фактів і передачі якнайбільшої кількості знань, замість того, щоб робити акцент на практичні навички та обізнаність з ринком праці. Тому чимало випускників покидають навчальний заклад без жодного ідеї щодо власної кар'єри. У них відсутні навички, без яких вони не зможуть виконувати свої професійні обов'язки.
Крім цього, існують такі напрямки післядипломних студій, на яких вимагається певного професійного досвіду. Вони створені для тих, хто потребує розширити свої компетенції на базі їхньої професії. Після багатьох років праці нерідко з'являються нові потреби: зміни на ринку праці, нові зацікавлення та галузеві тенденції. Такі напрямки не стануть у пригоді недавнім випускникам, які з особливостями своєї професії знайомі переважно з книг та лекцій.
Варто також зазначити, що післядипломна освіта є відмінним рішенням для тих випускників, які хочуть за короткий час вийти на ринок. Найчастіше це заочні студенти, які починають працювати ще під час навчання, не трактуючи здобування освіти як повну зайнятість. Такі особи прагнуть поєднувати студії з іншими обов'язками, а також набувати чимало корисних та практичних вмінь, і саме це пов'язано з навчанням на післядипломних студіях.
Звісно, післядипломна освіта не буде відповідною для тих, хто хоче «вчитися заради науки», ведучи безтурботне і галасливе життя. Цей вид навчання слід розглядати як інвестицію. Загалом, це дуже раціональне рішення, зумовлене вимогами роботодавця або прогалинами нашого навчання у минулому. Вибираючи післядипломні студії, хочеться досягти певної мети: змінити професію, просунутись у кар'єрі, отримати більше шансів на пошук нової роботи, або ж краще виконувати свої професійні обов'язки. Цікаво, що такі студії можуть також розширити нашу мережу професійних контактів – як викладачі, так і студенти, як правило, це особи, що активно працюють в своїй галузі, а тому й можуть допомогти нам в подальшій кар'єрі.
Те, чи варто подаватися на післядипломне навчання, залежить від того, який навчальний заклад і напрямок ми вирішили вибрати. Варто звернути увагу на кадровий склад, обладнання всередині будинку та доступність онлайн навчання (що є дуже зручним для зайнятих і працюючих людей). Потрібно добре обдумати вибір напрямку і те, наскільки він буде корисним для нас у майбутньому. Варто також дізнатись, чи наш роботодавець готовий фінансово підтримати це навчання – деякі керівники охоче інвестують у підвищення компетенцій своїх працівників.