Чому професія медсестри – це напрямок майбутнього?

Вибір майбутньої професії є одним з найскладніших виборів, з якими доводиться змагатися молоді. Цей вибір звісно ж не можна робити поспіхом, керуючись тимчасовою модою чи думками рідних або знайомих.

Чому професія медсестри – це напрямок майбутнього?

         Вибір майбутньої професії є одним з найскладніших виборів, з якими доводиться змагатися молоді. Цей вибір звісно ж не можна робити поспіхом, керуючись тимчасовою модою чи думками рідних або знайомих. Однією з цікавих можливостей, пропонованих вищими навчальними закладами, є сестринська справа. Чому ж варто обрати саме цей напрямок навчання? Деяку роботу виконують, головним чином, з метою заробляння грошей. Інші професії часто є чимось більшим – улюбленою справою чи навіть покликанням або місією. Другий опис ідеально підходить до сестринської справи, яка не полягає у щоденному механічному, рутинному виконанні одних і тих самих дій. 

      Медбрат чи медсестра щодня зустрічають на своєму шляху людей хворих чи тих, хто потребує підтримки, а їх робота полягає у наданні допомоги та полегшенні страждань. Саме випускники факультету сестринської справи значною мірою відповідають за те, щоб для деяких хворих перебування у лікарні стало дещо менш неприємним і травматичним. Це нелегка професія, яка вимагає великих зусиль та психічної стійкості. Проте для людини, яка знайшла у ній своє покликання, вона може стати джерелом величезного задоволення і самореалізації.

       До основних обов’язків медбрата чи медсестри належить підготовка пацієнтів до різного роду процедур, асистування лікареві під час операції, нагляд за процесом лікування та допомога пацієнтам під час перебування у лікарні в широкому розумінні цього поняття. У законі від 5 липня 1996 року сказано, що медсестра чи медбрат – це самостійний працівник системи охорони здоров’я, що означає, що він здійснює безпосередній медичний нагляд над пацієнтом. Слід відмітити, що у цієї професії є майбутнє. На противагу представникам інших, тимчасово модних професій, випускники факультету сестринської справи можуть впевнено розраховувати на стабільне працевлаштування. Вони без зайвих труднощів знайдуть роботу у різних закладах, наприклад: школах, санаторіях, медцентрах, поліклініках, лікарнях, пенітенціарних закладах та закладах, пов’язаних з доглядом за людьми. Додатковим бонусом є довіра й пошана, якими користуються працівники медичної сфери.

        Для правильного здійснення догляду за пацієнтами недостатньо самих знань та навичок, здобутих під час навчання. Тому при прийнятті рішення щодо майбутнього напрямку навчання дуже важливо враховувати не лише власні зацікавлення, але й індивідуальні риси характеру і темперамент. У цій професії найкраще зарекомендує себе людина доброзичлива, терпляча й здатна співчувати. У цій роботі надзвичайно цінується відповідальність, розуміння проблем інших людей, небайдужість до чужих страждань, здатність працювати під тиском та швидко приймати рішення, стресостійкість та легкість налагодження контактів з іншими людьми. Нескладно помітити, що при виконанні цієї місії цінуються дещо суперечливі властивості: з одного боку це чутливість, а з іншого – сила й стійкість. Це надзвичайно важливо: стикаючись з проблемами й стражданням іншим ми повинні стати для них надійною опорою і підтримкою.

         Навчання сестринській справі є дворівневим: можна завершити навчання, отримавши ступінь бакалавра, а можна продовжувати освіту у магістратурі. Навчальна програма охоплює різноманітні навички, необхідні для правильного виконання професії: планування та здійснення сестринського нагляду, вміння бути членом команди медиків, дотримання принципів професійної етики, здійснення превентивних, діагностичних, лікувальних та реабілітаційних заходів з дотриманням існуючих правил, всебічний та індивідуалізований догляд за хворим, інвалідом чи помираючим, ініціювання та підтримка локальних заходів, спрямованих на пропагування здорового способу життя, практичне застосування знань з теорії сестринської справи, медичних та суспільних наук, а також законодавчих актів, що стосуються цієї професії, вміле спілкування з пацієнтом, його близькими та іншими членами команди медперсоналу. 

     Однією з безсумнівних переваг вибору цього освітнього напрямку є майже абсолютна впевненість у майбутньому працевлаштуванні. У Польщі ви без проблем знайдете роботу вже після 3-річного навчання за програмою підготовки бакалавра – що зовсім не є аж так очевидним, враховуючи те, що багато представників інших професій відразу ж після захисту диплома переживають болісне зіткнення з реальністю та через деякий час змушені розширити свої пошуки (часто навіть за рахунок таких мало престижних сфер як супермаркети чи популярні ресторани швидкого харчування). На додачу, ринок є досить містким та різноманітним. У кожній місцевості його специфіка може виглядати дещо по іншому, а нам дається можливість обирати з-поміж різного роду місць працевлаштування. Закінчення навчання за напрямком «сестринська справа» зовсім не означає, що ви будете «приречені» працювати у лікарні: ви успішно можете реалізувати себе у поліклініках, приватних медичних кабінетах, закладах соціальної допомоги, різного роду відділеннях денного догляду чи швидкої допомоги. Можливостей тут існує багато, що дозволяє пристосувати специфіку обов’язків до власних уподобань. Крім того варто вчити іноземні мови – багато випускників напрямку «сестринська справа» зважуються на виїзд за кордон, де вони можуть розраховувати на значно вищу зарплатню, ніж у себе вдома.
Copyright Akademia Polonijna  (c)2017, All Rights Reserved.