Які напрямки дозволять вам найбільше заробляти?       Вибір напрямку навчання в першу чергу повинен узгоджуватися з інтересами та здібностями особи. З іншого боку, важливою річчю є наявність роботи після отримання диплома, а також її висока оплачуваність. Які напрямки варто обрати, якщо важливим для нас є професійна зайнятість та висока зарплата?

       З року в рік все більше і більше випускників вузів вирішують продовжувати навчання в університеті. З одного боку, це позитивна тенденція, адже вказує на те, що молодь є амбітною, спраглою знань та не задовольняється «мінімумом». З іншого боку, на підростаюче покоління спричиняється сильний тиск щодо потреби студій, навіть якщо людина про них не думає. Крім цього, зростаюча кількість студентів означає збільшення кількості випускників, що й посилює конкуренцію на ринку праці. Університетський диплом більше не вважається самодостатньою перевагою. Роботодавці роблять вибір зі списку добре освічених кандидатів, а ступінь бакалавра, інженера чи магістра їх більше не вражає. Відтак, ми повинні з великою обережністю приймати рішення про подальший напрямок освіти, замість того, щоб рішатись на будь-що. Звичайно, не варто керуватись лише прагматизмом, ігноруючи наші бажання та емоції. Талант і запал є надто важливими факторами, бо визначають у майбутньому задоволення від роботи, однак варто пам’ятати, що приблизно 50% людей працюють не за професією. У деяких випадках це трапляється внаслідок усвідомленого та добровільного рішення, тоді як в інших випадках – люди просто не мають вибору, бо не можуть знайти роботу в своєму секторі або заробляють замало грошей, щоб підтримувати бажаний фінансовий рівень у житті. Про це варто не забувати тоді, коли прийде час подавати заявки до навчальних закладів. Які професійні напрямки можуть гарантувати нам високий
заробіток?

        1.     Інформатика
Всі ті, що колись у школі насміхались з блідих «дятлів», які сиділи перед комп'ютером, тепер кардинально змінили свою думку про них. За останні роки ІТ сфера продовжує займати перше місце серед найбільш оплачуваних професій. Середній дохід тут становить 5250 злотих брутто (це середній показник і він означає, що одна частина професіоналів у цій сфері заробляє менше, а інша – більше). Ходять легенди про умови праці, яких сподіваються хороші фахівці сфери інформаційних технологій або про те, що є причиною зміни їх місця роботи у той самий час, коли їхні колеги в інших галузях втомились місяцями від пошуків роботи. Однак варто теж пам’ятати про недоліки чи обмеження цієї професії: у ній не віднайдуть себе екстраверти, соціально активні люди й ті, хто ненавидить рутину. Робота інформатика є спокійною, незалежною і сидячою (після довгого сидіння треба побдати про руханку). Якщо цей опис вас не лякає або навіть заохочує – подавайте заявку на навчання в галузі ІТ. Після завершення – можете не боятись безробіття.          
       2.     Електроніка та зв’язок
Ще одним перспективним бакалаврським напрямком є електроніка та зв’язку, адже тут працівники можуть розраховувати на зарплату у сумі 4550 злотих брутто. Ось деякі напрями та предмети, які студенти тут вивчатимуть: числові методи, проектування аналогових приладів, цифрова техніка, радіоелектроніка, біомедична електроніка, аналогові системи або комп’ютерний аналіз електронних схем. Зауважте, що у даній галузі потрібно мати нахил до точних наук, цікавитись новітніми технологіями. Випускники цього факультету будуть забезпечені роботою не тільки у великих телекомунікаційних компаніях, але також у поліції, банках та адміністрації, як фахівці в галузі електроніки та телекомунікацій.

       3.     Автоматизація та робототехніка
Напрямок принесе задоволення тим, що люблять створювати пристрої, працювати в автоматиці або в робототехнічних системах. Вибір автоматизації та робототехніки не тільки є надзвичайно цікавим, але й прибутковим, бо тут заробітня плата в середньому становить 4300 злотих брутто. Звичайно, це не напрямок для амбітних людей. Обравши його, треба бути готовим до напруженої праці та серйозних вимог. Серед предметів, які вивчають студенти можна виділити: основи електроніки, мехатроніки, механіки та електротехніки, програмування декількома мовами, засвоєння бази даних, мікропроцесорних та операційних систем. Попит на випускників автоматизації та робототехніки постійно зростає. Вони можуть легко знайти роботу не тільки на батьківщині, але й за кордоном (однак необхідною умовою є високий рівень знання іноземних мов).

      4.     Управління та маркетинг
Успішно закінчивши студії з менеджменту та маркетингу, можна сподіватися на зарплату в розмірі 4150 злотих брутто. Дана ділянка буде цікавою головним чином для тих, хто керує невеликим, середнім або великим підприємством або планує цим зайнятися у майбутньому. Завдяки знанням, здобутим за час навчання, випускники здатні приймати продумані рішення, які позитивно впливатимуть на розвиток компанії.
Copyright Akademia Polonijna  (c)2017, All Rights Reserved.